החלפת תאורת הרחוב באקולה

החלפת תאורת הרחוב באקולה

יוזמה להחלפת כל תאורת הרחובות בעיר אקולה בהודו, מומנה כולה על ידי הקבלן המבצע שקיבל את מלוא החזר ההשקעה על ידי החיסכון השוטף שהפרויקט השיג. העיר ממשיכה ליהנות מחסכון שוטף בעלויות ומירידה בפליטות פחמן. הפרויקט יצר השראה לפרויקטים דומים בערים נוספות

2006

בשנים 2006-2007 בוצע פרויקט של החלפת יותר מ 11,500 פנסי רחוב בנורות T5 יעילות,  ע"י התאגיד העירוני של אקולה (AMC) במדינת מהרשטה.

הקבלן המבצע של הפרוייקט, Asia Electronics Limited (AEL), מימן את כל העלויות בהשקעה של US$120,000, יישם את הפרויקט, וקבל את החזר ההשקעה בפרוייקט  מהתאגיד העירוני ע"י קבלת חלק מהחיסכון בצריכת האנרגיה.

כך ניתן היה לשפר את רמת השירות של תאורת הרחוב עם עלויות נמוכות יותר וחשבונות חשמל נמוכים יותר. הדבר הביא גם לירידה משמעותית בכמות הפחמן הדו חמצני כפי שמפרט דו"ח של Energy Sector Management Assistance Program (ESMAP) , תכנית לשיתוף ידע וסיוע טכני המנוהלת על ידי הבנק העולמי.

בעקבות הצלחת הפרויקט, בוצעו פריקטים דומים להחלפת תאורת הרחוב במדינות Maharashtra ו- Madhya Pradesh בהודו. בשיתוף פעולה של AEL, הבנק העולמי וממשלת הודו ממשיכות יוזמות לממן פרויקטים דומים תחת ה-Clean Development Mechanism (CDM) בערים נוספות כמו Pune.

עקרונות פעולה

  1. פרויקט ביוזמה של תאגיד עירוני ובליווי טכנולוגי בחסות הבנק העולמי

  2. הקבלן המבצע מממן את עלות הפרויקט ומקבל החזר בזכות החיסכון שהושג בעלויות אנרגיה ותחזוקה שוטפות

  3. הצלחת הפרויקט מעודדת ביצוע פרויקטים דומים בערים נוספות

תפוקות  כמותיות

חיסכון חשמל חיסכון של 55.7% קילו וואט בשנה , 2.3 מיליון קילו וואט.

חיסכון כלכלי  133  אלף דולר לשנה

הישגים והשפעה

 השפעות חברתיות חינוכיות ואחרות

פרטי קשר

Municipal Commissioner Akola Municipal Corporation Gandhi Road, Akola Post Box No. 33 Akola, Maharashtra 444 001 Telephone: +91-724- 243 4411 Fax: +91-724-243 5515

ארגונים קשורים

Akola Municipal Corporation (AMC)

ESMAP - הבנק העולמי

קישורים

דו"ח פרויקט של ESMAP

אקולה

 

מאי 2015

בנק הדוגמאות של המרכז לקיימות מקומית

מגוון וכמות הפרויקטים בתחום הקיימות המקומית, בארץ ובעולם, בשלל סדרי גודל ותחומים, הוא סיבה טובה להתרגשות. התסיסה המבורכת הזו היא הזדמנות פז לקבלת השראה, ליצירת שיתופי פעולה וללמידה מהצלחות. אתם מוזמנים לשוטט ברחבי בנק הדוגמאות וללמוד מאחרים. רוצים לתרום דוגמא? צרו עמנו קשר!